6 najdłuższych plaż na świecie

Jeśli jesteś osobą, która bardziej lubi spacerować po plaży niż wylegiwać się na słońcu, pokochasz te 6 plaż, tak się składa, że są one najdłuższe na świecie.

1. Praia do Cassino

Aby odwiedzić najdłuższą plażę na świecie i przejść część z jej 242 kilometrów będziesz musiał udać się do Brazylii, ale jeśli uda Ci się przejść ją do końca, dotrzesz do granicy z Urugwajem. Jesteś maniakiem surfingu? Również pokochasz tę plażę.

2. Ninety Mile Beach

Druga najdłuższa plaża na świecie znajduje się na antypodach, w Nowej Zelandii i ma 145 kilometrów długości. Tutaj znajdujemy jedną z rozbieżności w zależności od źródła, z którym się konsultujesz, a mianowicie, jedno źródło mówi, że tylko 82 z 145 kilometrów Ninety Mile Beach są nieprzerwane, co utrzymałoby ją jako jedną z najdłuższych na świecie, ale nie drugą w rankingu. Tak czy inaczej, nie będziesz w stanie przejść jej w całości i zakochasz się w nim bardziej niż w jakiejkolwiek innej, ponieważ jej wody są nieskazitelnie czyste i turkusowe, a piasek biały i drobny.

2. Cox’s Bazar

Aby przejść się trzecią najdłuższą plażą świata (lub drugą, w zależności od tego jak na to spojrzeć), trzeba polecieć do Bangladeszu, jest to Cox’s Bazar i ma 120 kilometrów długości (120 nieprzerwanych kilometrów, gdyby pominąć klify moglibyśmy nawet umieścić tę plażę jako najdłuższą plażę świata…).

4. Wyspa Fraser

Wracamy na antypody, by przejść się po jednej z jej najbardziej emblematycznych plaż, Fraser Island, która podobnie jak Cox’s Bazar oferuje nam 120 kilometrów długości do spacerowania; tutaj wody są turkusowe, a piasek biały, niewątpliwie jest to jeden z australijskich rajów, który trzeba odwiedzić przynajmniej raz w życiu.

5. Padre Island National Seashore

Stany Zjednoczone mogą wydawać się bliskie w porównaniu z Australią czy Nową Zelandią, a będziesz musiał tam polecieć, jeśli chcesz przejść się piątą najdłuższą plażą na świecie. Znajduje się ona na południe od Teksasu, jest idealna do windsurfingu, słynie z wydm i ma 112 kilometrów długości do spacerowania.

6. Plaża Novillero

Ta meksykańska plaża jest idylliczna nie tylko dlatego, że ma 82 kilometry długości, ale również dlatego, że po wejściu do wody, musisz przejść co najmniej 100 metrów, zanim zacznie cię ona rozsądnie pokrywać, co sprawia, że jest to bardzo bezpieczna plaża i idealna do odwiedzenia z dziećmi.

Niestety na liście zabrakło polskich plaż, jednak osobliwe ciekawostki na ich temat poznasz tutaj: https://ustronie24.pl/co-charakteryzuje-najciekawsze-polskie-plaze