Co zobaczyć w stolicy Kataru?

Doha jest stolicą Kataru, jednego z najbogatszych krajów na świecie. Wiele osób przylatuje tu na długie przesiadki na popularnym lotnisku, ale my uważamy, że to miasto na środku pustyni zasługuje na znacznie więcej uwagi. W Katarze nie brakuje rzeczy do zrobienia: od podziwiania jego luksusu po spacery wzdłuż pięknego wybrzeża Corniche.

Falcon Souq, jedno z najciekawszych miejsc do zobaczenia w Doha.

W Katarze wyścigi wielbłądów i sokolnictwo (polowanie z ptakami) są sportami narodowymi. Dlatego w tej części souq'u hodowcy przychodzą sprzedawać swoje ptaki. A najlepsze jest to, że dobry sokół myśliwski może kosztować nawet 1 milion katarskich riali (ok. 1 milion złotych).

Z tymi praktykami możemy się nie zgadzać. Uważamy, że zwierzęta powinny być wolne, ale jest to część katarskiej kultury i sądzimy, że warto przyjść to zobaczyć.

Odwiedź Muzeum Sztuki Islamskiej, jedną z najlepszych rzeczy do zrobienia w Doha.

Budynek Muzeum Sztuki Islamskiej jest jednym z najbardziej spektakularnych do zobaczenia w Doha. Znajdują się tam dzieła sztuki islamskiej z ponad 14 000 lat historii i z różnych krajów, takich jak Indie, Egipt, Azja Środkowa, Turcja i Irak. Jest to jedno z najbardziej kompletnych muzeów sztuki islamskiej na świecie, więc jest to dobre miejsce, aby zbliżyć się do kultury islamskiej.

Przebieżka w parku

Tuż obok Muzeum Sztuki Islamskiej znajduje się Park MIA. Zielona przestrzeń z pięknym widokiem na panoramę Doha i kilka udogodnień, aby zrelaksować się przez chwilę. Nie przegap tego miejsca!

Spacer wzdłuż Corniche

Nie można opuścić Doha bez spaceru po promenadzie Corniche. Ma ona siedem kilometrów długości i oferuje spektakularne widoki na zatokę. Zaczyna się w Muzeum Sztuki Islamskiej, a kończy w Sheratonie, jednym z najbardziej luksusowych hoteli w katarskiej stolicy. Mieszkańcy i turyści spacerują, uprawiają sporty, a nawet odpoczywają w tym miejscu. Z takimi widokami, nie będziesz chciał tego przegapić.

Turcja – co warto odwiedzić?

Wsiądź na jedną z tradycyjnych łodzi (dhows) i podziwiaj widoki.

Spacerując wzdłuż Corniche na pewno zobaczysz wiele łodzi. Są to tradycyjne drewniane łodzie znajdujące się w zatoce i szacuje się, że jest ich około 500!

Dhow jest częścią katarskiej kultury. Zwłaszcza przed erą ropy naftowej. Łodzie te były używane głównie do połowu pereł, rybołówstwa i transportu towarów. Obecnie większość z nich jest wykorzystywana do zwiedzania, a niektóre zostały nawet przekształcone w restauracje.