Włoskie atrakcje: Riwiera Conero

Z jakimi atrakcjami większość z nas kojarzy Włochy? Słońce, plaża oraz morze – oto atrakcje, na które większość turystów zwraca uwagę. Biura podróży od lat zachęcają nas do tego, by spędzać wczasy w tym właśnie kraju. Jakie miejsca cieszą się największą popularnością? W gronie tych zakątków, na terenie których coraz chętniej oferują nam wypoczynek znane biura podróży, znalazła się malownicza i pełna niezwykłych atrakcji Riwiera Conero. W jako sposób można tu spędzić wczasy? Jakimi niespodziankami mogą nas tu oczarować Włochy?

Riwiera ta znajduje się na terenie regionu Marche i stanowi dość ciekawy fragment włoskiego wybrzeża. Nie brak tu nadmorskich skał, jak i miejsc idealnych do wypoczynku nad morzem. Wczasy na tutejszych plażach to ciekawa propozycja dla tych, którym nie przeszkadzają kamienie. Ich obecność rekompensują jednak wspaniałe widoki, dzięki którym ten skrawek wybrzeża włoskiego cieszy się coraz większym uznaniem. Tu można wypocząć w dość kameralnych jeszcze warunkach, gdyż masowa turystyka nie pozbawiła jeszcze tego obszaru jego naturalnego piękna. Nie oznacza to jednak, że wczasy trzeba tu spędzić w kiepskich warunkach. Wręcz przeciwnie. Podobnie jak całe Włochy, tak i ten fragment wybrzeża może się pochwalić doskonałym zagospodarowaniem. Biura podróży chętnie organizują wypoczynek w rejonie Numany, w pobliżu której znajdują się najważniejsze letniska w tej części kraju.

Belgia: najsłynniejszy duet i jego atrakcje

Kameralna atmosfera sprawia, że chętnie spędzają tu wczasy ci turyści, którzy podróżują z dziećmi. To dla nich spokojne plaże oraz malownicze wille są najważniejszymi walorami. Riwiera Conero stała się jednak miejscem atrakcyjnym i dla tych turystów, którzy preferują piesze wycieczki po miejscach kuszących wspaniałą przyrodą. Dla nich wielkim walorem jest możliwość odwiedzenia tak ciekawego miejsca, jakim jest Park Naturalny Conero. Obejmuje on najciekawszy pas tego wybrzeża, a piękne widoki nie są jego jedynym walorem. Jest to miejsce idealne dla ornitologów, na których czeka tu około 200 gatunków ptaków. Możliwość ich obserwowania jest wielką atrakcją, z której aktywni turyści bardzo chętnie korzystają. Park ten jest jednocześnie idealnym miejscem pieszych wędrówek, które mogą tu sprawić wiele radości nie tylko miłośnikom przyrody, ale i tym, którzy stawiają na atrakcje o charakterze archeologicznym.

1 thought on “Włoskie atrakcje: Riwiera Conero

  1. Malownicze miejsce! Nie ma opcji żeby nie być zachwyconym okolicą Riweira Conero

Comments are closed.