Belgia: najsłynniejszy duet i jego atrakcje

Dla wielu osób ten kraj to przede wszystkim instytucje europejskie i pełna unijnych siedzib Bruksela. Belgia może się jednak poszczycić licznymi atrakcjami, a wycieczki po jej terenie każdemu mogą sprawić wiele przyjemności. Wśród miejsc szczególnie promowanych przez biura podróży znajduje się Bruksela i Gandawa, choć i Burgia oraz Antwerpia cieszą się wielkim uznaniem w oczach turystów. Co warto tu zobaczyć?

Bruksela: co koniecznie trzeba tu zobaczyć?

Na uwagę zasługuje Bruksela, znana w pięknego placu oraz gotyckiego ratusza. Neogotycki Dom Króla oraz rzeźba przedstawiająca siusiającego chłopca to kolejne skarby tego miasta. Bruksela może się też pochwalić wspaniałymi kamienicami, wśród których nie brak unikalnych perełek dawnej architektury. Miłośnicy muzyki koniecznie powinni odwiedzić tutejsze muzeum Brela, które urządzono w jednym z miejskich lokali. Swego czasu piosenkarz chętnie w nim występował, a dziś mogą tu miło spędzić czas wielbiciele jego muzyki. Bruksela to również cenne zabytki sakralne, wśród których wyróżnia się katedra z posągiem Czarnej Madonny z XIV wieku. Cenne zabytki można też zobaczyć w brukselskich muzeach. Muzeum Historii Miasta, Królewskie Muzea Sztuk Pięknych oraz Muzeum Filmu – oto placówki, które są niezwykle chętnie odwiedzane przez wycieczki. Dla tych turystów, którzy po zwiedzeniu miasta chcą odpocząć w otoczeniu niezwykłej zieleni, miejscem wyjątkowo atrakcyjnym może się okazać miejski ogród botaniczny.

Włoskie atrakcje: Riwiera Conero

Antwerpia: miasto diamentów

To miasto kojarzone jest przede wszystkim z diamentami, choć jego zabytki mogą okazać się równie cenne. Antwerpia bez wątpienia zasługuje na uwagę, a w czasie wycieczki po tym mieście nudzić się nie można. Ciekawym punktem w programie wycieczki po tym mieście może się okazać średniowieczny zamek. W tym obiekcie pochodzącym z I połowy XIII wieku mieści się obecnie ciekawe muzeum. Można zapoznać się tu z zabytkami związanymi z morzem, a stare barki stanowią najcenniejszą grupę wśród muzealnych eksponatów. Rynek Główny oraz piękne kamienice, fontanna Brabo oraz imponująca katedra to kolejne atrakcje, których w trakcie zwiedzania miasta nie można pominąć. W tym mieście czeka też wiele atrakcji dla tych turystów, którzy kochają sztukę Rubensa. We wspomnianej już katedrze można podziwiać jego obrazy, z kolei zaprojektowaną przez malarza fasadą do dziś może się poszczycić pobliski kościół św. Karola Boromeusza.
Belgia bez wątpienia może zachwycić swymi atrakcjami. Oprócz pełnych wyjątkowych zabytków miast czekają tu na turystów malownicze zakątki, które swym niezwykłym charakterem mogą oczarować każdego. To dzięki nim biura podróży dostrzegły piękno tej części Europy. Turystyka sprawia, że Belgia przestaje być kojarzona tylko z unijną działalnością. Staje się ojczyzną kultury i sztuki, na terenie której można spędzić czas w niezwykle atrakcyjny sposób.