Powody, dla których warto wybrać się na Majorkę

Zatoczki i wymarzone plaże

Jesteś miłośnikiem zatoczek i rajskich plaż z krystalicznie czystą wodą i z dala od zgiełku miasta? Majorka jest popularnym i znanym celem podróży zarówno dla Hiszpanów, jak i turystów z całego świata, ponieważ oprócz idealnego klimatu śródziemnomorskiego posiada doskonałą linię brzegową. Białe, piaszczyste plaże, krystalicznie czysta woda, spokój… Odłącz się od świata i zrób sobie kilka dni wolnego!

Nie przegap plaży Palma w w stolicy wyspy; z 4.600 metrami linii brzegowej, Cala Varques, położonej 12 km od miasta Portocristo; lub Caló des Moro, najpiękniejszej plaży Santanyí i najbardziej zatłoczonej.

Majorka, wyspa pełna historii

Myślałeś, że Majorka to tylko plaża? Czy odwiedziłeś kiedyś ruiny archeologiczne na tej wyspie? Jedną z atrakcji turystycznych wyspy są jej pozostałości historyczne, takie jak Pol-lèntia, jedyne ruiny rzymskiego miasta, które można zwiedzać na wyspie, w północnej części Majorki. Miasto to zostało założone w 123 roku p.n.e. przez Quintusa Caeciliusa Metellusa.

Miasto Palma de Mallorca

Raj w sercu archipelagu Balearów: Palma de Mallorca! Niemal wszystkie zabytki wyspy skupione są w jej historycznym centrum. W innym wpisie przeczytasz o architekturze Majorki. Odwiedź Plaza Mayor, aby poznać centrum starego miasta, gdzie znajdziesz swoje ulubione miejsce, aby zatrzymać się i wypić piwo w towarzystwie najlepszych owoców morza.

Pasmo górskie Tramontana na Majorce

Majorka posiada również miejsca o zapierającym dech w piersiach pięknie, gdzie można doświadczyć natury w najczystszej postaci. Najsłynniejszym miejscem jest Sierra de Tramontana, która została uznana przez Unesco za Światowe Dziedzictwo Kultury i wciąż jest mało znana wśród turystów skupiających się na rajskich plażach.

Gastronomia Majorki

Morze, ląd, krajobrazy z drzewami oliwnymi, migdałowymi, pomarańczowymi i cytrynowymi… wszystko to łączy się w gastronomicznych przysmakach Majorki! Jedną z jej wielkich specjalności są cocas i ensaimadas, zwłaszcza ensaimadas. Trzeba również wspomnieć o kiełbaskach, z których wyróżnia się sobrasada, która jest zarówno znana w Hiszpanii, jak i na całm świecie i jest przepyszna! Koniecznie spróbuj Tumbet, dania z pomidorami, bakłażanami, sosem pomidorowym i papryką, które rozpali Twoje zmysły.