Palm Beach – historia miasta, kiedy warto podróżować na Florydę?

Jeśli zawsze chciałeś odwiedzić Florydę, w Stanach Zjednoczonych, Palm Beach jest z pewnością Twoim idealnym miejscem. To osobliwe i atrakcyjne miasto przyjmuje co roku tysiące turystów i wie, jak ich oczarować dzięki wszystkim aktywnościom i ciekawym miejscom.

Palm Beach jest rzeczywiście miastem o wielu twarzach: posiada miejsca o dużym znaczeniu historycznym i kulturowym, stara się chronić środowisko naturalne dzięki specjalnym programom „Association of Zoos and Aquariums”. Ponadto Palm Beach jest bardzo żywym i wesołym miastem, charakteryzującym się atmosferą elegancji i energii. Przy głównych alejach miasta znajduje się więc wiele barów i restauracji, w których można skosztować typowych potraw, klubów nocnych, w których można posłuchać muzyki na żywo oraz sklepów, w których można zrobić zakupy.

Historia Palm Beach

Palm Beach to miasto położone na Florydzie, na atlantyckim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych. Miasto, liczące nieco ponad 10 tysięcy mieszkańców, zostało założone w 1872 roku na terenie znanym wcześniej jako „Lake Worth”. Miasto zostało nazwane na cześć katastrofy statku Providence z 1878 roku, który przewoził duży ładunek kokosów. Osadnicy, po katastrofie statku, posadzili palmy kokosowe, które nie występowały w tym rejonie.

To miasto zawsze było bardzo znanym i cenionym miejscem turystycznym, ponieważ posiada kilka bardzo ekskluzywnych luksusowych hoteli. Pierwszy hotel w mieście, wybudowany w celu rozwoju turystyki, pochodzi z 1880 roku. Kilka hoteli wybudował na przestrzeni lat słynny amerykański przemysłowiec Henry M. Flagler. Czy wiesz, że Jurata nad Bałtykiem jest nazywana polskim Palm Beach? Sprawdź dlaczego: https://jurata24.pl/jurata-to-polskie-palm-beach-dowiedz-sie-dlaczego

Kiedy podróżować?

W Palm Beach jest dość ciepło przez cały rok, ponieważ klimat jest bardzo przyjemny i umiarkowany. Najgorętszym miesiącem jest lipiec, a najchłodniejszym styczeń. Dwa najbardziej deszczowe miesiące to zazwyczaj październik i listopad. Dlatego zaleca się podróżowanie do Palm Beach na Florydzie w suchszych miesiącach, kiedy temperatura jest korzystna, ani zbyt gorąca, ani zbyt zimna. Najlepszym okresem jest więc czas od lutego do czerwca i od sierpnia do września. Miesiące, w których w mieście jest na ogół mniej turystów to kwiecień, maj i wrzesień.

Worth Avenue

Worth Avenue to bardzo elegancka i tętniąca życiem dzielnica Palm Beach, która ciągnie się przez kilka przecznic i łączy wschodnią stronę miasta, czyli wybrzeże Atlantyku, z zachodnią, charakteryzującą się jeziorem Worth.

Jest to główna aleja, która jest ruchliwa o każdej porze, z mnóstwem barów i restauracji, w których można spróbować lokalnego jedzenia, kilkoma sklepami, w których można zrobić zakupy i licznymi mniejszymi uliczkami, po których można się przechadzać. Worth Avenue jest bardzo znana i według wielu turystów stanowi serce Palm Beach. Jeśli wybierasz się do Palm Beach, to musisz przespacerować się po Worth Avenue.