Mazurskie Muzea – które warto odwiedzić?

Warmia i Mazury oprócz tego, że słynie z wielu, różnorodnych jezior, kryje w sobie także bogactwo świata muzealnego.

Różnorodne zabytki oraz bogata historia regionu sprawiły, że wybierając się na Mazury możemy liczyć na wiele fascynujących obiektów muzealnych. Które warto odwiedzić? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska. Ciekawi? Zaczynamy!

Krótka charakterystyka mazurskich muzeów

Na terenie Warmii i Mazur, po różnych obszarach regionu zlokalizowanych jest około sześćdziesięciu działających muzeów. Oferta jest na tyle bogata i różnorodna, że każdy znajdzie coś interesującego dla siebie. Różnorodna gama tematyczna sprawia, że zwiedzanie muzeów na Warmii i Mazurach zaciekawi zarówno najmłodszych, jak i starszych turystów. Dzięki takim rozwiązaniom mazurskie muzea co roku odwiedza ogromna rzesza zaciekawionych zwiedzających.

Muzeum na Mazurach, które musisz zobaczyć

Będąc na mazurach z całą pewnością nie można nie zwiedzić Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie. Można zobaczyć w nim zbiory dawnej kultury ludowej, m.in.: bogate zbiory strojów, rzemiosła czy sztuki. Kraina mazurska to także niezwykle ciekawe Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku, gdzie jeden z najsłynniejszych astronomów świata spędził sporą część swojego życia.

Interesującą atrakcją turystyczno-historyczną Warmii i Mazur jest też giżycka Twierdza Boyen, o której przeczytasz w e-warmia.pl

Jednym ciekawszych obiektów dla miłośników historii jest Muzeum bitwy pod Grunwaldem w Stębarku. Wyjątkowość tego obiektu polega na tym, że całą historię słynnej bitwy możemy poznać na polu bitwy wraz z niezwykle ciekawymi pokazami multimedialnymi. Co więcej, dla miłośników II wojny światowej dedykowany jest Wilczy Szaniec w Gierłoży, jak również Mamerki – Kwatera Główna Niemieckich Wojsk Lądowych.