Ekologiczne place zabaw dla dzieci

Place zabaw dla dzieci to obowiązkowe wyposażenie każdego nowego osiedla. Pozwalają na aktywizację ruchową, zapewniają miejsce do spotkań z innymi dziećmi, jednocześnie zapewniając bezpieczną zabawę. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by gotowy plac zabaw zakupić także do użytku prywatnego i ustawić w ogrodzie. Wybierając rozbudowaną wersję możemy być pewni, że zarówno nasze dzieci będą miały gdzie spędzać czas, jak również chętnie dołączą do nich okoliczni rówieśnicy. Sprawdźmy jakie zalety mają ekologiczne place zabaw.

Jaki zestaw placu zabaw wybrać?

Wybierając gotowy plac zabaw istotne jest, byśmy mieli dużą możliwość jego konfiguracji. Dzięki temu zmieści się on do każdego ogrodu, niezależnie czy mamy duże czy też małe podwórko. Place większości producentów to między innymi zestawy drewniane lub metalowe, przeznaczone specjalnie dla maluchów, można wybrać także ścieżki zdrowia czy siłownie zewnętrzne, często dostępna jest też mała architektura taka jak ławki, kosze na śmieci, a nawet stojaki rowerowe.

Wśród zestawów gotowych do zakupu i instalacji można znaleźć między innymi takie, które mocowane są do gruntu za pomocą fundamentów, jak również wykorzystując kotwy. Dzięki temu można łatwo dostosować plac pod swoje potrzeby, a także ograniczenia które może wprowadzać posiadane podwórko. Istotna jest też kwestia konfiguracji ilości elementów placu. Mając niewielką ilość miejsca do dyspozycji można zrezygnować z fragmentów budowli albo też inaczej ją złożyć, by zmieściła się tam gdzie chcemy. Istotne są także materiały, wybierając plac zwrócimy uwagę czy jest on wykonany z odpowiednio impregnowanego drewna, bezpiecznego plastiku typu HDPE bądź jeszcze innych tworzyw sztucznych bądź naturalnych.

Bezpieczeństwo i niezawodność

Nie trzeba nikogo przekonywać, że podczas zabawy najważniejsze jest bezpieczeństwo. By móc zostawić dzieci bez opieki na placu zabaw, powinien on spełniać odpowiednie kryteria pod tym kątem. Jest to chociażby brak ostrych krawędzi i kantów czy stabilność konstrukcji. Na stronie https://www.avisplacezabaw.pl/ można dowiedzieć się, iż place zabaw Avis posiadają niezbędne certyfikaty, atesty i deklaracje zgodności, które gwarantują ich bezpieczną eksploatację. Materiały, z których wykonano produkt są natomiast bardzo trwałe i pozyskane w sposób ekologiczny, co sprawia że produkt może służyć przez długie lata, a pozyskiwanie materiałów do jego wykonania nie odbyło się ze szkodą dla środowiska naturalnego. Dlatego też producent placów mógł udzielić na nie 36-miesięcznej gwarancji.

Przeczytaj również