Skarby Gruzji: z wizytą w Suchumi

Położone na wybrzeżu Morza Czarnego miasto Suchumi to raj dla miłośników wypoczynku nad morzem oraz wspaniałych zabytków. Turyści, którzy zdecydują się tu spędzić wczasy, z pewnością na nudę nie będą mogli narzekać. Administracyjna stolica Abchazji zachwyca, jest też jednym z najważniejszych ośrodków turystycznych, jakimi może się pochwalić Gruzja. Co koniecznie trzeba zobaczyć w tym mieście?

Najpiękniejsze zabytki Suchumi

Spacer po centrum miasta może się okazać wspaniałym doświadczeniem dla każdego miłośnika zabytkowych budowli. W gronie budowli sakralnych wyróżnia się ciekawy sobór Zwiastowania. Ta prawosławna świątynia powstała w 1915 roku, a jej ciekawa forma architektoniczna przyciąga skutecznie uwagę turystów zwiedzających miasto. Starszym zabytkiem, którego w czasie zwiedzania Suchumi nie można pominąć, jest kamienny Most Królowej Tamary. Zbudowany w XII stuleciu, jest nie tylko piękną budowlą, ale i miejscem ważnym dla każdego miłośnika historii. Turystów ceniących sobie perełki dawnej architektury, mogą zachwycić również dwie budowle o charakterze obronnym. Pierwszą z nich jest zamek Bagrata z X wieku, drugą – turecki fort z XV stulecia.

Zielone oblicze miasta

Suchumi, mimo dynamicznego rozwoju, jest miastem pełnym zieleni. W miejskich parkach można wypoczywać w pięknym otoczeniu, można też odkrywać bogactwo przyrodniczego świata. Dla tych, którzy chcą rekreację na łonie natury połączyć z poszerzaniem przyrodniczej wiedzy, miejscem szczególnie godnym polecenia jest Ogród Botaniczny. Założony w połowie XIX stulecia na obrzeżach miasta, może się pochwalić wspaniałymi gatunkami roślin. Szczególnie ceniona jest tutejsza kolekcja roślin tropikalnych, dzięki którym na terenie ogrodu panuje wyjątkowa atmosfera.

Marokańskie skarby: As-Sawira

Dla miłośników wypoczynku nad morzem Suchumi może się stać miejscem wyjątkowo atrakcyjnym. Wczasy spędzone na jego terenie dają możliwość nie tylko rekreacji na plaży, ale i odkrywanie historii Zakaukazia. Dobre warunki pobytu oraz malownicza okolica są kolejnymi czynnikami, dzięki którym turystyka w mieście od lat rozwija się doskonale.